مشاهیر و چهره های ماندگار دره اترک

زندگینامه مشاهیر ، چهره های سرشناس . تلفظ درست کلمه ارد در لغت نامه دهخدا . زندگینامه حکیم فرزانه . عکس نوشته ارد حکیم . بزرگترین فیلسوف ایران . یکی از حکیمان و دانشمندان معروف ایرانی . سخنان ارد بزرگ رهپو . جملات زیبا درموردموفقیت . 10,658,862

فیلسوف حکیم ارد بزرگ / نماد شهر شیروان

چهارشنبه 17 دی‌ماه سال 1393 02:17 ق.ظ چاپ

حمیرا ستار زاده می گوید :

17 دیماه ، سالروز میلاد بزرگترین فیلسوف حال حاضر و چهارمین حکیم تاریخ ایران زمین "حکیم ارد بزرگ" است . این روز برای همه ما شیروانی بسیار پر ارزش است چون او افتخار شهر ماست . نامش از شرق تا غرب عالم پیچیده و همراه نامش ، نام شهر ما شیروان نیز تکرار می شود . اگر حکیم فردوسی نماد توس است ، حکیم عمر خیام نماد نیشابور و اگر سی و سه پل نماد اصفهان است و برج میلاد نماد تهران ، و اگر شهریار نماد تبریز است و سهراب سپهری نماد کاشان ، حکیم ارد بزرگ هم نماد و الگوی همه ما جوانان و مردم شیروان است . چون مهر و مهربانی ، حکمت و خردمندی از وجودش لبریز است ، از این روست بسیاری به او حکیم مهربانی می گویند .
مهمترین اثر حکیم بزرگ کتاب سرخ است . این کتاب با استقبال بسیاری روبرو شد و امروزه این کتاب به زبانهای گوناگون نیز ترجمه شده و خواستاران بسیار دارد .


بزرگ شیروان را دوست داریم و یکصدا برایش آرزوی طول عمر می کنیم .

 منبع : شیروان شهر حکیم ارد بزرگ
http://beautiful-shirvan.blogspot.com/2015/01/17.html


حکیم ارد بزرگ، حمیرا ستار زاده، شیروان، شادباش تولد حکیم ارد بزرگ، میلاد حکیم ارد بزرگ، مجتبی شرکاء، ارد بزرگ، homira sattarzadeh، برند شهر شیروان، نماد شهر شیروان


نظرات (1)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل (پنهان میماند) :
وب/وبلاگ :
متن نظر :
MANA
بنده هم ضمن تبریک زاد روز تولد حکیم ارد بزرگ به ایشان و همه هم وطنان و دوستداران این اسوه مهربانی
از شما خانم صادق زاده و همچنین خانم ستارزاده که از اولین شیر زنان شیروانی هستند که برای معرفی حکیم به جوانان شهر ما بسیار خون دل خوردند قدر دانی می نمایم که در آگاهی بخشی به دوستدارن ارد عزیز بی وقفه تلاش میکنید.

سپاسگزارم خواهران خوبم
امتیاز: 3 0
پاسخ:
از لطـــف و محبــــت شمـــا ممنونــــم