X
تبلیغات
رایتل

مشاهیر و چهره های ماندگار دره اترک

زندگینامه مشاهیر ، چهره های سرشناس . تلفظ درست کلمه ارد در لغت نامه دهخدا . زندگینامه حکیم فرزانه . عکس نوشته ارد حکیم . بزرگترین فیلسوف ایران . یکی از حکیمان و دانشمندان معروف ایرانی . سخنان ارد بزرگ رهپو . جملات زیبا درموردموفقیت . 10,658,862

شادباش مهندس منوچهر نبی زاده به مناسبت سالروز تولد حکیم ارد بزرگ

چهارشنبه 17 دی‌ماه سال 1393 02:17 ق.ظ چاپ

پیام شادباش مهندس منوچهر نبی زاده

عضو هیئت موسس انجمن فرهیختگان شیروان

مهندس منوچهر نبی زاده  عضو هیئت موسس انجمن فرهیختگان شیروان

طلوع در سرزمین خورشید


اینجا سرزمین خورشید ،سرزمین نور،شعر،فلسفه وحکمت اینجا خراسان است و سخن گفتن نه آسان است  اینجا سرزمینی است که در زمستانش حکمت می شکفد وفلسفه به بارمی نشیند.
آری امروز هفدهم دیماه زاد روز تولد چهارمین حکیم پارسی ارد بزرگ است او که با مهر و دوستی وعشق به وطن همان نیروی لایزال هستی را برافروخت که شراره های آن از کوخ تا کاخ سرمی کشد اوست که با باورهای صادقانه و صمیمانه اش اثری خلق کرد که درباورهای جوانان وطنش هرچند دور اما نزدیکترین گشت وآن شراره هاست که امروز در زادروز تولدش نورامیدی در سرزمین اجدادیش برافروخته که قلم ها را قوت بخشید تا از کنار چشمه های زلال مهر و دوستی در این کهن سرزمین شاهین های شادی برفراز شیرکوه زیبایش به پرواز درآیند و در زاد روز تولد این استاد فرزانه ماندگارترین نوا ، آهنگ مهربانی را زمزمه نمایند.
آری ای حکیم  فرخنده باد این روز بر شما و بر دوستانی که شادند از شادی شما .

با احترام
منوچهر نبی زاده
هفدهم دیماه نودسه


منبع : شیران شیروان

http://shiraneeshirvan.blogfa.com/post/41


http://s5.picofile.com/file/8152901726/great_orod_shirvan_29_492.JPG

چهار نفر صف اول عکس از راست به چپ: منوچهر نبی زاده ، حاج علی رحیم نیا ، حکیم بزرگ شیروان و عباسعلی صفایی فرماندار شیروان می باشند - شهریور1393

 


 حمیرا ستار زاده می گوید :


17 دیماه ، سالروز میلاد بزرگترین فیلسوف حال حاضر و چهارمین حکیم تاریخ ایران زمین "حکیم ارد بزرگ" است . این روز برای همه ما شیروانی بسیار پر ارزش است چون او افتخار شهر ماست . نامش از شرق تا غرب عالم پیچیده و همراه نامش ، نام شهر ما شیروان نیز تکرار می شود . اگر حکیم فردوسی نماد توس است ، حکیم عمر خیام نماد نیشابور و اگر سی و سه پل نماد اصفهان است و برج میلاد نماد تهران ، و اگر شهریار نماد تبریز است و سهراب سپهری نماد کاشان ، حکیم ارد بزرگ هم نماد و الگوی همه ما جوانان و مردم شیروان است . چون مهر و مهربانی ، حکمت و خردمندی از وجودش لبریز است ، از این روست بسیاری به او حکیم مهربانی می گویند .
مهمترین اثر حکیم بزرگ کتاب سرخ است . این کتاب با استقبال بسیاری روبرو شد و امروزه این کتاب به زبانهای گوناگون نیز ترجمه شده و خواستاران بسیار دارد .


بزرگ شیروان را دوست داریم و یکصدا برایش آرزوی طول عمر می کنیم .

 منبع : شیروان شهر حکیم ارد بزرگ
http://beautiful-shirvan.blogspot.com/2015/01/17.html

نظرات (1)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل (پنهان میماند) :
وب/وبلاگ :
متن نظر :
MANA
بنده هم ضمن تبریک زاد روز تولد حکیم ارد بزرگ به ایشان و همه هم وطنان و دوستداران این اسوه مهربانی
از شما خانم صادق زاده و همچنین خانم ستارزاده که از اولین شیر زنان شیروانی هستند که برای معرفی حکیم به جوانان شهر ما بسیار خون دل خوردند قدر دانی می نمایم که در آگاهی بخشی به دوستدارن ارد عزیز بی وقفه تلاش میکنید.

سپاسگزارم خواهران خوبم
امتیاز: 2 0
پاسخ:
از لطـــف و محبــــت شمـــا ممنونــــم