مشاهیر و چهره های ماندگار دره اترک

زندگینامه مشاهیر ، چهره های سرشناس . تلفظ درست کلمه ارد در لغت نامه دهخدا . زندگینامه حکیم فرزانه . عکس نوشته ارد حکیم . بزرگترین فیلسوف ایران . یکی از حکیمان و دانشمندان معروف ایرانی . سخنان ارد بزرگ رهپو . جملات زیبا درموردموفقیت . 10,658,862

محمد پولادی

یکشنبه 7 تیر‌ماه سال 1394 11:17 ب.ظ چاپ
استاد محمد پولادی یکی دیگر از مشاهیر دره اترک می باشند.

زندگینامه:
استاد محمد پولادی از هنرمندان ونقاشان معاصر ایرانی به شمار می رود. او در پانزدهم بهمن 1320 ش. در قوچان متولد شد. تحصیلات ابتدایی را بسختی و مشقت گذراند. با این همه به خاطر علاقه وافری که به نقاشی داشت درس را با نقاشی توام کرد. در همین سالها پس از پایان دوره اول دبیرستان راهی تهران شد و در هنرستان هنرهای زیبای پسران مشغول فراگیری نقاشی گردید. او در 1339ش. به دانشکده هنرهای تزیینی رفت و در سال 1344 ش. به دریافت فوق لیسانس در رشته گرافیک هنرهای چاپی و نگارشی با رتبه اول نایل گردید و به واسطه این کوشش و ارتقاء درجه بورس فرانسه را دریافت کرد و به مدت یک سال نیز در فراگیری و تکمیل هنر خود در پاریس به سر برد. سپس برای خدمت سربازی به تهران بازگشت . پس از خدمت در سال 1348 ش. همکاری خود را با صدا و سیما شروع کرد. در سال 1355 ش. بنا به دعوت سازمانهای رادیو و تلویزیون کشورهای فرانسه، انگلستان و آلمان غربی دوره های تلویزیون رنگی ( از  نظر تولید9 را در مدت سه ماه گذراند که در ادامه کارهای او بسیار موثر افتاد.

استاد پولادی فردی بذله گو و شوخ طبع است. هنر نقاشی نیز طبع او را ظرافت خاصی بخشیده و خود او می گوید :« هیچ رشته ای به اندازه هنر بویژه نقاشی مرا به خود جلب نکرد، هر چند بار دیگر متولد شوم ترجیح می دهم نقاش باشم» . استاد پولادی با این گفتار علاقه مندی خود را به کارش نشان می دهد . او از سال 1339 تا 1366 ش. در نمایشگاههای گروهی فعالیت مستمر داشته و نمونه ای از آنها ذکر می کنیم: نمایشگاه گروهی هنرستان هنرهای زیبا (پسران) ، نمایشگاه اختصاصی گالری صبا، نمایشگاه گروهی پارک ولی عصر، نمایشگاه خانه آفتاب، جشنواره هنری و ادبی روستا جهاد سازندگی سال 65 ـ 1366. پولادی در حال حاضر در سمت گرافیست ارشد شبکه دو در صدا و سیما مشغول خدمت است.
کتاب رجال و مشاهیر قوچانزندگینامه دیگر مشاهیر دره زیبای اترک :


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل (پنهان میماند) :
وب/وبلاگ :
متن نظر :