مشاهیر و چهره های ماندگار دره اترک

زندگینامه مشاهیر ، چهره های سرشناس . تلفظ درست کلمه ارد در لغت نامه دهخدا . زندگینامه حکیم فرزانه . عکس نوشته ارد حکیم . بزرگترین فیلسوف ایران . یکی از حکیمان و دانشمندان معروف ایرانی . سخنان ارد بزرگ رهپو . جملات زیبا درموردموفقیت . 10,658,862

موسی ثنایی فرد

دوشنبه 8 تیر‌ماه سال 1394 01:38 ق.ظ چاپ

موسی ثنایی فرد از دیگر نویسندگان دره اترک است .


زندگینامه

آقای موسی ثنایی فرد از نویسندگان و محققان جوان و موفق باغچقی است، متولد 1356 در بجنورد، و فرزند ناظر از طایفه گرانلو (باوی صادق) می باشد. او هم اکنون متاهل ، دارای دو فرزند و ساکن شهرستان بجنورد است و با شغل آزاد امرار معاش می کند. وی نزدیک به 15سال است که به مطالعه و تحقیق مشغول است.  وی با اکثر نویسندگان نامی کرد خراسان روابط دوستانه ای دارد از جمله از دوستان نزدیک و شاگردان استاد کلیم الله توحدی می باشد.

او از محققان برجسته ی باغچقی در زمینه تاریخ کردها می باشد. تاکنون از ایشان چندین مقاله با موضوع تاریخ کردهای خراسان در ماهنامه های کردی از جمله مهاباد و روزنامه های خراسان شمالی از جمله اتفاقیه چاپ شده است.

وی نزدیک به 5 سال است که در حال تحقیق و جمع آوری مطالب در مورد طایفه ی بوغانلو و ریشه و اصالت تاریخی آنها می باشد که انشاالله در آینده ای نزدیک شاهد چاپ کتاب ایشان خواهیم بود.

امید است در آینده این جوان موفق و فعال باغچقی با چاپ آثار بیشتر و کسب افتخارات بیشتر، رزومه ی هنرمندان باغچقی را بیش از بیش پر رنگ تر کند.

ماهنامه مهاباد شماره 102 صفحه 60
زندگینامه دیگر مشاهیر دره زیبای اترک :

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل (پنهان میماند) :
وب/وبلاگ :
متن نظر :